JEDINEČNÝ PROJEKT 

výjimečný projekt s jednotným urbanistickým řešením je situován do malebného prostředí Jižní Moravy v obci Němčičky, okres Brno-venkov. Lokalita má nejen nezaměnitelný charakter, ale i velice atraktivní výhledy do širokého okolí až k monumentálnímu masivu Pálavských vrchů.

BYDLENÍ U VINICE

které sousedí s lokalitou na severu a západě, dala místu jméno. Navržená zástavba tvoří přechodové území mezi vinicemi a stávající obcí. Soubor rodinných domů a vila domů nabízejí ideální spojení bydlení a relaxace. Moderní architektura poskytuje dostatek světla, funkční řešení dispozic pro maximální pohodlí a pohodu.

RODINNÉ DOMY A VILA DOMY

12 rodinných domů a 9 vila domů s vlastním pozemkem spojuje jihomoravský vesnický ráz a soudobé trendy bydlení. Jednoduché a jasně čitelné řešení jednotlivých objektů se sedlovou střechou je citlivě vsazeno do jižního svahu, domy jsou orientovány jak do vlastních zahrad, tak ke krásným výhledům do krajiny. 

LOKALITA

Obec Němčičky leží pod Starou horou (230 m.n.m) v Dyjsko-svrateckém úvalu jižně od Brna u silnice z Bratčic do Pravlova a silnici směřující k Medlovu. Jde o vinařskou obec, která se mimo jiné každoročně prezentuje na Svatogotharských vinařských slavnostech v Dolních Kounicích. Více informací o obci www.nemcickyubrna.cz  


ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ DOMŮ NA VINICI

Inspirací byla typická jihomoravská vesnická zástavba vsazená do společenských a technologických požadavků a možností 21. století. KAŽDÝ DŮM JE ORIGINÁLNÍ. Ve spolupráci s mladými a talentovanými architekty z kanceláře Madadors jsme připravili projekt s duší. Všechny domy jsou koncipovány jako jednopodlažní s obytným podkrovím. Osazení domů kopíruje stávající terén za účelem splynutí domu se svým okolím.

Do domu vstupujete přes závětří, které může být dotvořeno pergolou. Za vstupem následuje hala ( odtud je zpravidla přístupná šatna, garáž, koupelna a WC) na níž navazuje hlavní obytný prostor domu ( kuchyň, jídelna a obývací pokoj spojeny do jednoho prostoru). Velké prosklené plochy v hlavním obytném prostoru působí nadčasovým dojmem. Váš domov bude spojen s přírodou a poskytne Vám panoramatické výhledy do okolí. V podkroví se nachází koupelna a tři pokoje. Vzhledem k členitosti terénu je řešení více - v některých případech je vstup s garáží v podkroví a hlavní obytné prostory se nachází o patro níže, systém je však stále stejný. 

ETAPY VÝSTAVBY

Celou výstavbu máme rozvrženou na 3 etapy. V první etapě jsme postavili 7 samostatně stojících rodinných domů, které již mají své majitele. Na domy v první etapě se můžete podívat zde. Ve druhé etapě stavíme 5 samostatně stojících rodinných domů a dva vila domy, kdy každý z vila domů poskytne 3 bytové jednotky o velikosti 1x3+kk a 2x2+kk. V poslední třetí etapě bude postaveno 7 vila domů. 

Každá etapa je plánována s časovým harmonogramem výstavby na 18 měsíců. 
 

fotografie použité na webových stránkách jsou pouze ilustrativního charakteru